درباره وبلاگ
در رابطه با سوییچ/مخابرات/و......... جهان مخابرات-تازه های مخابراتی و........................
ورود
نام کاربري :
رمز عبور :
جستجو
معرفی به دوستان
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:
پیوندهای روزانه
صفحات جداگانه
آرشیو
پیوندها
آمار وبلاگ
بازدید امروز : 1
افراد آنلاین : 1
بازدید دیروز : 3
بازدید ماه : 71
بازدید سال : 4203
کل بازدیدها : 152622
مجموع اعضا : 194
تعداد مطالب : 118
تعداد نظرات : 54
دیگر امکانات
------------------------------ -------------------------------- ----------------------------- -------------------------------
------------------ ------------------------ -------------------
:: تبلیغات در این وبلاگ
آموزشگاه موسیقی سلمک. شیراز.عفیف آباد.کوچه 22.پلاک 149
:: اطلاعات کلی از شرکت پارستل در زمینه پروژه های اطلاعاتی و مخابراتی
هدف از تهيه اين گزارش ارائه اطلاعات کلي از شرکت پارستل و خلاصه اي از توليدات و فعاليتهاي اين شرکت به منظور ....................

هدف از تهيه اين گزارش ارائه اطلاعات کلي از شرکت پارستل و خلاصه اي از توليدات و فعاليتهاي اين شرکت به منظور شرکت در پروژه  هاي مرتبط با سيستمهاي اطلاعاتي و مخابراتي است.
محصولات شرکت پارستل را مي توان در دو حوزه تجهيزات مخابراتي و سيستمهاي جامع اطلاعاتي طبقه
 بندي کرد. پارستل علاوه بر تجهيزات و سيستمهاي مخابراتي، در حوزه سيستمهاي اطلاعاتي دو راهکار کسب و کار به نامهاي PeBiz و Brovo را توسعه داده که قابليتهاي آنها در ادامه به اختصار تشريح شده اند.

مقدمه

معرفي

شرکت پارستل باحدود 30 سال سابقه، يکي از موفق ترين و مشهورترين شرکتهاي فعال در صنعت مخابرات است.
در بخش خصوصي و دولتي پارستل جزو بنگاههاي بسيار فعال بوده و علاوه بر بازار داخلي، فعاليتهاي گسترده اي در بازار خارجي، خصوصا کشورهاي منطقه آسياي ميانه و
CISدارد. محصولات متنوع مخابراتی پارستل در اين کشورها مورد بهره برداري است و يکي از اهداف اصلي ما، تبديل شدن به شرکتي است که بتواند تامين کننده اي در کلاس جهاني باشد.
پارستل همگام با تغييرات گسترده و سريع  در دنياي ارتباطات و فناوري اطلاعات، قصد دارد مفهوم جديدي به نشان تجاري، محصولات و خدمات خود ببخشد. با توجه به روند موجود در همگرايي فناوري اطلاعات و ارتباطات و استفاده از حداکثر قابليتهاي اين دو فناوري، شرکت پارستل يکي از نخستين پيشگامان اين صنعت بوده که دامنه فعاليتهاي خود را در هر دو بخش فناوري اطلاعات و ارتباطات گسترش داده است.
شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پارستل با ورود به حوزه پياده سازي راه حلهاي برنامه ريزي منابع سازماني (
Enterprise Resource Planning – ERP )، مديريت ارتباط با مشتري (Customer Relationship Management – CRM ) و مديريت زنجيره تامين (Supply Chain Management )، از يک شرکت معتبر توليد کننده تجهيزات مخابراتي به تامين کننده راه حلهاي جامع فناوري اطلاعات و ارتباطات تبديل شده است.
اين تغييرات نام پارستل را در ميان رقباي خود به عنوان شرکتي پيشگام در اين صنعت مطرح نموده است.
پارستل داراي اختراعات و نوآوريهاي ثبت شده بين المللي و معتبري در 56 کشور دنيا بوده که ادامه اين مسير به شکل ويژه اي در مقايسه با ساير رقبا در حال پيمودن است.
توجه ويژه به ارتباط با مشتريان، جذب و پرورش نيروي انساني ماهر و احترام  ويژه به کارکنان به عنوان پايه هاي اصلي شرکت، از جمله اصول اوليه پارستل است.
با نگاهي به آينده، پارستل مصمم است تا با پياده سازي زيرساختهاي پايدار، جهت دستيابي به تکامل روزبروز، پيگيري خود را استمرار بخشيده و در جهت دستيابي به درک فلسفه کاري بصورت خودانگيزي، نوآوري و مسئوليت پذيري اجتماعي گام بردارد.

تأسيسات و ساختمانها (معرفی جغرافيايی)

دفتر مرکزي

فعاليتهاي اصلي اداري شرکت پارستل در محل دفتر مرکزي شرکت انجام مي شود. دفتر مديريت عامل و معاونتهاي مالي، منابع انساني، تحقيق و توسعه، حقوقي و قراردادها ، تدارکات و نيز معاونت فروش شرکت در محل دفتر مرکزي قرار دارد.
آدرس دفتر مرکزی : تهران ، بلوار آفريقا(جردن)، خيابان شهيد عاطفي شرقي،  شماره:71 ، صندوق پستي:3498/15815 کد پستی : 1917773453
تلفن : 22012100 (30 خط)                    فاکس : 22050043    
پست الکترونيک :
  ceo@parstel.ir    وب سايت :  www.parstel.ir

بخش فناوری اطلاعات  IT ، نمايندگی ها فروش تجهيزات کامپيوتری و شبکه

ساختمان شماره 2 شرکت پارستل محل اسقرار دپارتمان فن آوری اطلاعات و ارتباطات و بخش نمايندگی های فروش محصولات کامپيوتری به همراه تجهيزات شبکه و دوربين های مدار بسته می باشد . همچنين فعاليت شرکت پارستل در بخش انتقال وnetwork   Access نيز در اين محل می باشد.
آدرس پستي ساختمان فن آوری اطلاعات  :
تهران، خيابان خالد اسلامبولي (وزرا)، کوچه ششم، شماره 22
تلفن :    88728720
 (30 خط) 
فاکس :  88711588

کارخانه سيستم های الکترونيکی

کليه سوئيچهاي مخابراتي و توليدات سخت افزاري شرکت در محل کارخانه شرکت پارستل توليد مي شود. و کارخانه پارستل مجهز به سيستم های مدرن توليد و تست و بسته بندی می باشد. 
آدرس کارخانه : تهران، کيلومتر 16 جاده مخصوص کرج، خيابان 45 متري جامگان، کوچه هشتم ، شماره 1887
تلفن :    2-3362031  262 0
فاکس :  3363184     262 0
کارخانه قطعات فلزی : ساخت کليه کابينت های فلزی مربوط به سيستم های سوئيچ و کابينت های مربوط به مراکز تلفن خصوصی PABX و کابينت های کافو نوری و ديگر کارهای فلزی شرکت پارستل در محل کارخانه قطعات فلزی توليد می گردد.

پروژه هاي انجام گرفته در شرکت

بازار هدف توليدات شرکت پارستل به شکل عمده داخل کشور بوده ولي شرکت توانسته در برخي از مناقصات بين المللي در کشورهاي تازه استقلال يافته شوروي سابق CIS برنده شده و توليدات خود را به اين کشورها نيز صادر کند.در حال حاضر تمامی استان های کشور به ميزان قابل ملاحظه ای نسبت به ساير توليدکنندگان داخلی از سيستم های سوئيچينگ پارستل و همچنين تجهيزات انتقال و Access network استفاده می نمايند.  حجم پروژه هاي داخلي انجام گرفته توسط شرکت به رقم بالای  430 ميليارد ريال و  پروژه هاي خارجي به 50 ميليون دلار مي رسد. که در ادامه معرفی شرکت فن آوری اطلاعات و ارتباطات پارستل به جزئيات پروژه های داخلی و خارجی و ميزان پيشرفت آن می پردازيم.

گواهينامه ها و رتبه بندي

پيمانکار اصلي

با کسب رتبه درجه يک از سازمان مديريت و برنامه ريزي شرکت پارستل هم اکنون به عنوان پيمانکار اصلي (General Contractor ) شناخته می شود که توانايي همکاري در پروژه هاي بزرگ را داراست. اين عنوان با بررسی کامل و دقيق قابليت های نيروی انسانی شاغل در شرکت و بر اساس موفقيت آميز بودن پروژه های انجام شده در شرکت در طی سالهای گذشته و بر اساس توانايی مالی و امکانات به شرکت فن آوری اطلاعات و ارتباطات پارستل داده شده است.

شوراي عالي انفورماتيک

شوراي عالي انفورماتيک با جمع آوري اطلاعات از شرکتهاي ايراني فعال در زمينه تکنولوژي ارتباطات و اطلاعات، رتبه بندي از اين شرکتها را بررسی ومنتشرمی نمايد. اين رتبه بندي بر اساس عوامل مختلفي نظير حجم شرکت از نظر گردش مالي سالانه، تعداد پرسنل، ميزان و تنوع تخصصها، تعداد و حجم پروژه هاي انجام شده و گواهينامه هاي اخذ شده انجام گرفته است.
و بر اساس بررسی انجام شده شرکت فن آوری اطلاعات و ارتباطات پارستل در اولين فازبندی بررسی حائز رتبه و امتياز 1530 گرديده است.

وزارت صنايع و معادن

واحد تحقيق و توسعه (R&D) شرکت پارستل داراي تأييديه از وزارت صنايع و معادن در زمينه فعاليتهاي تحقيق و توسعه است. بخش تحقيق و توسعه به دليل رشد روزافزون تکنولوژی در زمينه مخابرات و فن آوری اطلاعات از اهميت و توجه خاصی در شرکت برخوردار است .همچنين شرکت پارستل دارای چندين فقره ثبت اختراع بين المللی می باشد که در کشورهای مختلف به ثبت رسيده است.

تجارب ارزشمند مديريتي

شرکت پارستل طی ساليان متمادی در ايران و خارج از ايران مجری و طراح پروژه هايي با حجم بالا در زمينه مخابرات و فن آوری اطلاعات بوده است که همگی را با موفقيت به پايان رسانيده و ضمن داشتن گواهی پايان کار از طرف کارفرما نيز مورد تشويق قرار گرفته است . در طي انجام اين پروژه ها شرکتها  غالباً با مشکلات و موانع فني و مديريتي متعددي مواجه مي شود. که شرکت پارستل نيز از اين قاعده بين المللی مستثنی نيست ، کادر مديريتي شرکت توانسته در طول اين مدت با مستند سازي به هنگام و موفق موارد فوق، به شکل مستمر اقدام به مرتفع کردن موانع موجود کند.به اين ترتيب پرسنل شرکت از نظر مديريتي و فني توان بالايي در طراحي و پياده سازي پروژه هاي نرم افزاري و سخت افزاري با ابعاد بزرگ پيدا کرده و شناخت بسيار خوبي از زيرساختهاي اطلاعاتي و ارتباطي کشور در پارستل ايجاد شده است.
نصب و پياده سازي
PeBiz به عنوان يک راه حل سازماني در شرکتهاي متوسط و بزرگ، نيازمند حجم زيادي از کار فني و مهندسي و نيز کار مديريتي است. برخورد با مسائل انساني و رفتاري از جمله مهارتهاي کليدي پارستل محسوب مي شود که در پروژه هاي بزرگ مي تواند تضمين کننده موفقيت پروژه باشد.کليه تجارب کارشناسی و مديريتی در شرکت با استفاده از الگو های استاندارد مستند سازی شده و به عنوان تجربيات ارزشمند راهگشای پرسنل و مديران شرکت در راستای انجام پروژه های بزرگ و بين المللی می باشد.

تحقيق و توسعه به عنوان يک فرهنگ سازماني

يکي از مزيتهاي رقابتي شرکت پارستل نسبت به ساير رقبا، وجود واحد تحقيق و توسعه است به شکلي که فعاليتهاي تحقيق و توسعه نه به عنوان يک واحد سازماني بلکه به عنوان فعاليت اصلي سازمان در بين کارکنان مقبوليت دارد. اين فرهنگ به خصوص در زمينه تهيه و توليد نرم افزار به شکل مناسبي در شرکت نهادينه شده است. واحد تحقيق و توسعه کمک های شايان توجه ای را به منظور رسيدن به يک راه حل ديجيتالی در انجام يک پروژه و يا رسيدن به يک محصول نرم افزاری و يا سخت افزاری دارد. انواع دانش های توليد شده در اين واحد عبارتند از :

  1. دانش فرآيندی يا دانش روشهای برتر و مقرون به صرفه انجام کار ، توليدکالاها و خدمات متعارف با هزينه کمتر در جهت هماهنگی با افزايش تقاضا.
  2. دانش محصول يا خدمات غير متعارف و نوآورانه.
  3. دانش نظری و محض

آشنايي با زيرساختهاي مخابراتي

پياده سازي يک سيستم جامع تحت وب نيازمند تسلط و دانش فني کافي در زمينه شبکه و زيرساختهاي مخابراتي است. پارستل بنا بر پشتوانه موفق خود در زمينه پروژه هاي مخابراتي، دانش فني بالايي نسبت به اين زيرساختها در کشور دارد. لذا انجام پروژه هايی که نياز به شناخت کافی نسبت به  زير ساخت های مخابراتی دارد مانند NGN , Softswitch , DSLAM , NG-DSL :   در شرکت به سهولت قابل تعريف و دريافت راندمان و بازده خواهد بود.

توان مالي مناسب

سرمايه گذاري در پروژه هاي نرم افزاري و سخت افزاری در زمينه فن آوری اطلاعات و ارتباطات به دلايل متعدد از جمله تغييرات بسيار سريع تکنولوژي همواره با مخاطرات بسياري همراه است. توان مالي مناسب شرکت پارستل و بهره مندی از تجهيزات مناسب اين امکان را ايجاد کرده که بتواند هزينه و ريسک چنين سرمايه گذاريهايي را تحمل کند.و نيروی انسانی متخصص نيز به عنوان سرمايه اصلی شرکت که عمدتا از فارغ التحصيلان معتبرترين دانشگاه های داخلی و خارجی می باشند اين امکان را برای شرکت فراهم تر می نمايد.

پياده سازي سامانه مديريت انبارهای توزيع شده                                  (Distributed Inventory Management )  در کارخانه پارستل

پياده سازی سامانه مديريت انبارهای توزيع شده در کارخانه در کنار واحد IT به شرکت امکان داده تا بخشهاي مختلف محصول PeBiz را پيش از فروش به مشتري در يک محل واقعي و با وجود فرايندهاي واقعي کسب و کار تست کند. اين کار علاوه بر مرتفع کردن مشکلات احتمالي برنامه، مشتريان را قادر مي سازد محصول نرم افزاري را پيش از خريد در يک محيط واقعي مشاهده کنند تا تصميم گيري در مورد خريد يا عدم خريد نرم افزار با آگاهي بيشتري صورت گيرد.

www.parstel.ir 

 


برچسب ها :
| لینک ثابت | امتیاز :
rss نوشته شده در تاریخ 1 اسفند 1389 و در ساعت : 07:36 - نویسنده : Switch
:: پربازدیدترین مطالب
:: آخرین نوشته ها
Copyright © 2010 by http://Switch0Mehvari.samenblog.com