درباره وبلاگ
در رابطه با سوییچ/مخابرات/و......... جهان مخابرات-تازه های مخابراتی و........................
ورود
نام کاربري :
رمز عبور :
جستجو
معرفی به دوستان
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:
پیوندهای روزانه
صفحات جداگانه
آرشیو
پیوندها
آمار وبلاگ
بازدید امروز : 1
افراد آنلاین : 1
بازدید دیروز : 3
بازدید ماه : 71
بازدید سال : 4203
کل بازدیدها : 152622
مجموع اعضا : 194
تعداد مطالب : 118
تعداد نظرات : 54
دیگر امکانات
------------------------------ -------------------------------- ----------------------------- -------------------------------
------------------ ------------------------ -------------------
:: تبلیغات در این وبلاگ
آموزشگاه موسیقی سلمک. شیراز.عفیف آباد.کوچه 22.پلاک 149
:: G/fast استاندارد جدید برای انتقال یک گیگا بیت داده بر روی سیم مسی
G/fast استاندارد جدید برای انتقال یک گیگا بیت داده بر روی سیم مسی.....
معاونت حقوقی و تنظیم مقررات شرکت مخابرات ایران اعلام کرد : G/fast استاندارد جدید برای انتقال یک گیگا بیت داده بر روی سیم مسی
با توجه به هزینه های بالای توسعه فیبر نوری تا منازل ، این ایده که بخشی از مسیر با فیبر و بخشی با سیم مسی توسعه داده شود همواره توسط اپراتورها و سایر بازیگران صحنه توسعه ارتباطات پیگیری شده است اما نیاز سرویس های جدید به پهنای باند بالا مانعی در بکارگیری سم مسی در مسیر دسترسی است. اخیراً اتحادیه جهانی مخابرات در حال توسعه استانداردی برای انتقال یک گیگا بیت داده بر روی سیم مسی است. این استاندارد که تحت عنوان G.fast مراحل آخر تصویب را طی می کند بزودی امکان توسعه سرویسهای پهن باند را بر بستر مسی ( تا 250 متر ) فراهم خواهد کرد.

در ادامه خبر توسعه این استاندارد از سایت اتحادیه بین المللی ارتباطات دور (ITU) نقل شده است.

G/fast استانداردی برای کاهش هزینه در اجرای فیبرنوری
با استفاده از سیم کشی های مسی موجود
G.fast استاندارد جدید پهنای باند اتحادیه مذکور است که یک گیگا بیت داده را بر روی سیم تلفن های مسی موجود پیشنهاد داده است.

از آنجایی که این استاندارد برای انجام دانلود سریع تا فاصله 250 متر طراحی شده است ، هزینه نصب فیبرنوری بین نقطه توزیع و خانه های مردم حذف خواهد شد.

در نشست اخیر ژنو اولین مرحله تائید استاندارد ITU را شاهد بودیم ، توصیه نامه ITU-T G.9700 که روش به حداقل رساندن خطر تجهیزات تداخل G.fast با سرویس های همه پخشی (Broadcast) از جمله داریو FM را ارائه می دهد ، زمینه تائید G.fast را در اوایل 2014 هموار کرده ات.

انتظار می رود G.fast توسط ارائه دهندگان سرویس فیبرنوری تا درب منازل توسعه پیدا کند. سرویس هایی که انعطاف پذیری سرعت را برای پشتیبانی از پهنای باند فشرده فعال می سازند مانند : پخش فیلم Ultra-HDTV ، بارگذاری ویدئو و عکس با رزولوشن بالا و برقراری ارتباط از طریق ویدیو HD از جمله ســـــرویس هایی است که می توانند از G.fast بهره ببرند.

روند کاری G.fast ، مشارکت فعال تعداد زیادی از تأمین کنندگان عمده خدمات ، تولید کنندگان تراشه و فروشندگان سیستم را متوجه خود کرده است.

یکی از ویژگی های مهم G.fast قابلیت راه اندازی توسط مصرف کنندگان و بدون نیاز به تکنسین می باشد. برای ارائه دهندگان خدمات ، قابلیت نصب خودکار هزینه اعزام تکنسین به خانه مشترک را حذف ، و در نتیجه سرعت ارائه خدمات جدید را بهبود می دهد.

استاندارد جدید G.fast با پروژه معماری سیستم انجمن پهنای باند و FTTdp هماهنگی دارد. ITU-T و انجمن پهنای باند بمنظور حصول اطمینان از اینکه G.fast فرصتی مناسب برای استقرار FTTdp است بصورت مستمر بر این استاندارد نظارت داشته است.

« توضیح : هنوز برای اصطلاح G.fast واژه فارسی انتخاب نشده است. »


برچسب ها :
| لینک ثابت | امتیاز :
rss نوشته شده در تاریخ 16 مرداد 1392 و در ساعت : 17:46 - نویسنده : Switch
:: پربازدیدترین مطالب
:: آخرین نوشته ها
Copyright © 2010 by http://Switch0Mehvari.samenblog.com